Carp maraton Tovačov 2011

 

 

Carp maraton Tovačov. Závody, kde jen účast a nasání atmosféry stojí za to. To, že se zúčastním letošního ročníku, mě ani nenapadlo, ale díky shodám okolností jsem dostal tuhle nabídku. Takže, RADOMILE, ještě jednou dík za pozvání.

 

S "Radem", jak budu nazývat Radomila, jsme hned po tom, co mě oslovil, začali dlouhými telefonáty plánovat, co kdo zajistí .Tuhle část určitě nemůžu přeskočit, protože závod tohoto kalibru vyžaduje nemalé finanční zajištění. A to nemluvím o startovném, které odpovídá perfektnímu servisu a prestižnosti těchto závodů. Rozhodně jsme nebyli nejlépe vybaveným týmem, ale i tak jsme vezli 100 kg boilí a na 200 kg pelet a partiklu. Některé týmy během závodů zkrmili i tunu, možná víc.

 

Jeden z týmů, který svou tunu žrádla nasypal tovačovským kapříkům, seděl naproti nám. Ale abych nepředbíhal.

 

Po zahajovacích ceremoniích, losování a večeru, který mě stál mnoho sil, se probouzím s bolavou hlavou do prvního dne lovu. Přijíždíme s Radem na náš závodní post a pouštíme se do práce.Vše se zdálo, že máme a nic nás nepřekvapí. Jenže to bych nesměl byt já, abych něco nepo.. . Vyjíždím na vodu a hrdě stavím své nově zakoupené tyčovky. Poté, co jsem dojel na břeh a nabral krmení, kouknu na vodu a vidím mé tyčovky, jak pomalu opouští náš lovný sektor. Myslel jsem, že zátěž na tyčovkách je vláčena po dně. Nelenil jsem, vzal pořádnou zátěž přidal jí pod tyčovku a šup s ní do vody. Po tyčovce jen zabublalo a byla fuč. Nechápu jak je to možný že jsem byl takový dřevo, ale musím přiznat, že po chvíli jsem utopil ještě jednu. U své třetí tyčovky už jsem dával velkej pozor. Usadil jsem jí v místě, kde nám dno z 10-ti metrů stoupalo na 6 m. Ve vzdálenosti asi 100 m, což nám bylo našuškáno několika místními rybáři .

 

Start závodu. Vyvážím svou první montáž na hranici sektoru (pletenka). Vezu svou druhou montáž. Po uložení se vracím ke břehu a ejhle, nějakej problém na motoru. „Sakra“, pletenka na druhé udici mezitím vytvořila „pupek“ pod tlakem větru a trávy. Nevím jak dlouho jsem se dostával z této situace, ale po uřezání pletenky jsem musel začít znovu. Na všechny počáteční útrapy jsem však brzo zapomněl. Začaly přicházet první nebodované ryby a já věřil, že se brzo ukáže na našich udicích ten správný kapřík, tedy nad 65 cm, což byla nejnižší hranice bodované ryby.

 

Dny běžely a my stále zůstávali bez bodů. Trpělivě jsme vnadili místo, které nám doporučili a věřili ve velký obrat. S každým nebodovaným kaprem jsme si míň věřili. I když jsem některou udici vyvezl někam mimo krmné místo, stejně přišel kapr do 64 cm. Ve středu večer, kdy nám zbývalo ještě dva a půl dne dokonce závodů, jsme začali pozorovat úžasnej pohyb kaprů okolo naší bóje. Skoro celou noc jsem byl aktivní, ale ráno jsme sčítali jen velké množství malých kaprů. Naše nálada s Radem byla špatná. Radek mi oznámil, že už nevěří, že vůbec nějakou bodovanou rybu dostanem. Já jsem byl rozhodnut, že si chytnu aspoň jednoho krásnýho kapra. Vyvezl jsem své nástrahy do trav a jen pomocí echolotu našel zajímavá místa. Každé mé další navážení bylo na nové místo a k nástraze putovala jen hrst rozbitého boilí. Během čtvrtečního večera jsem dostal prvního šestikiláka. Radek svou jednu udici taky vyvezl někam na okraj našeho sektoru, nedaleko již zmiňované zakrmené tuny žrádla. Né že by naproti nechytli kapra, ale jejich dva ulovení kapři za noc a přes den většinou bez úlovku nedávalo moc optimismu k blížícímu se čtvrtečnímu dni. Ve chvíli, kdy začaly dopadat paprsky sluníčka na hladinu, já kouřil již svou druhou ranní cigaretku a Radek mi nabízel svou skvělou slivovičku, nastal ten okamžik na kterej každej rybář ještě dlouho vzpomíná. Radovy přichází záběr, jede na vodu a vidím v dalekohledu, jak rybu ztrácí. Po troše vztekání na břehu opět vyváží a pak už přichází celodenní koncert záběrů .

 

Nemůžu hodnotit, co kdyby kdyby, závod má vždy svůj vývoj situací, a to, co nám fungovalo ten den, nemusí platit příště. Navíc jsme možná jen sklidili ovoce týmu odnaproti, na který nám v závěru chyběly dvě bodované ryby. Celkové osmé místo a vítězství v sektoru byl tedy nakonec úžasný výsledek. Tovačovské trávy vám jistě pocuchají nejen montáže, ale i nervy, ale pokud se přes ně nakonec dostanete k rybám a odhalíte tajemství ukládání montáží, budete mít chuť se na tuto vodu brzo vrátit.

                                                                                Radar