Popůvky liga - 4.kolo

 

Před tímto kolem jsme měli prázdninový čas na testování toho, co jsme odkoukali od konkurenčních týmů a nebo snad ještě vylepšili. Ludva, když odjížděl na dovču, nakoupil pár pro nás novinek a že bude testovat. Po pár dnech mi volal: "Ty vole, úplná bomba". Začal mi popisovat, jak mu to s novým návazcem, na kterým měl navázán háček č.12, jde. Protože jsem mu moc nevěřil, tak mě musel osobně přesvědčit na jednom z prázdninových lovů. Ono něco změnit, že mu vyšla jedna rybačka, navíc touto cestou už jsme párkrát šli a vždy ztráta úlovků na tak malé háčky byla velká. Když jsme spolu seděli u rybníka, tak mě naprosto přesvědčil. Jinými slovy, s novým návazcem mi natrh doslova prdel. Je rozhodnuto.


Ještě než víme místo našeho počínání v tomto závodě, Ludva sebevědomě tvrdí, že nic než bednu jako umístění nečeká. Los nás poslal na třetí štont od hráze. Ludva mi samozřejmě hned dělá nervy svými kecy: "Na tomhle fleku sem nikoho neviděl zachytat“. Pak už začalo vše probíhat podle našich závodních rituálů. Nasadili jsme naše nové 1/2 libry pruty, na ně 0,14 mm vlasec a ukončili to dvanáctkami háčky.

Zazněl výsřel. Vrhly jsme do boje naše sestavy a já napjatě čekal, jak se vyvine naše superjemná sestava. Na záběr jsme opravdu nemuseli čekat dlouho. Jedinou nevýhodou v tomto ročníku bylo, že na tomto rybníce byla příliš velká obsádka kaprů do 55cm. Přes den jsme si počínali docela slušně, max. kapr do 7 kg a bilance - žádná ztracená ryba. Pak přišel první večer. Proměnili jsme se na jakousi továrnu na kapry, ale to jsem si to ještě užíval a netušil, že bude ještě líp. Druhý den svítilo ostře sluníčko. Byli jsme rádi, že jsme pod stromy a můžeme lehce relaxovat. V dobách poledních jsme reagovali na kapří půst vysunutím jedné nástrahy do sloupce (samostatná plovoučka). Ludvovy se moc tenhle záměr nelíbil, ale dvě bodované ryby ho z této montáže uklidnily.


Blížil se druhý večer, a protože jsem tušil, že budeme mít větší počet záběrů, začal jsem chystat do PVA punčoch krmení, dal dipovat dostatek nástrah a připravoval další drobnosti, které by nás mohly večer zdržovat. Myslím, že tak ve 23:00 hod. už všechny nachystané věci vzaly za své. Byl to snad první večer v životě, kdy jsem prosil, ať už přestanou brát. Jestli si někdo umí představit, co se skrývá za slovy "celý večer jsme se nezastavili", tak já při těchto slovech mám do dnes husí kůži. Kdyby aspoň byly všechny ryby bodované, ale byl to třeba až každý šestý kapr. Ikdyž nevěřím, že by na rybníce někdo chytl víc kaprů jak my, tak stejně dobře vím, že na pozicích u mělčiny mají určitě těžší bodované ryby. Těsně před závěrem dostává Luďa ještě záběr a po ukončení závodu stále zdolává jednu z našich nejtěžších ryb. Kapr se drží kousek od břehu ale kromě občasného zavíření není vidět. Vtom "pink" a je fuč. Uklidňuji Ludě, že se žádné chyby nedopustil, vždyť není divu, takových zdolaných ryb za víkend na takovém vlasci. Holt, lehké opotřebení a bohužel v tu nejmíň vhodnou chvíli to nevydrželo.

Na vyhlášení zjišťujeme, že jsme na třetím místě a na druhé nám chybělo pouhých 6 kg. Teď nás ten poslední nezdolaný kapr opravdu mrzí, ale kdo ví, třeba tu potřebnou váhu neměl.

Úžasně jsme si na novou sestavu zachytali a ztracených kaprů bylo minimum. Na průměr kaprů na tomto revíru naprosto dostačující sestava. 
 

                                                                                Radar