Rybářské závody na Dešné


 
Termín závodu: 27.3.2009 – 29.3.2009
Druh závodu: Liga
Počasí : počasí bylo tvrdě jarní, mísilo se sluníčko s mraky a teploty byly kolísavé

Popis závodu:

Na závod jsme dorazili s taktikou, která se hodně podobala lovu, který jsme provozovali v závěru na Popůvkách. Malá peleta a PVA sáčky na dokrmování. Rozdíl byl akorát v tom, že místo pelet jsme použili naše vlastní boilies – játro a brusinka.
Taktika se ale nevyplatila, jelikož počasí vytáhlo všechny ryby na mělčinu a musíme přiznat, že i sama taktika nebyla zrovna nejvhodnější. Místo, kde jsme chytali, bylo ve velké hloubce a na to jsme nebyli vůbec připraveni. Neměli jsme dostatek krmení a hlavně zkušeností! Proto jsme začali improvizovat. Celá změna taktiky chytání spočívala v tom, že jsme začali přehazovat udice na druhou stranu, kde byla písečná pláž a mnohem mělčí voda. Taktika se vzhledem k dané situaci ukázala jako vhodně zvolená a přinesla nám ryby. Nutno podotknou, že nám k tomuto rybolovu dopomohla skutečnost, že rybáři na protější straně odjeli domů.

 
Postřehy ze závodu:

Na závod jsem dojeli nepřipraveni. Chybělo nám dostatek  krmení a dost pozdě jsme pochopili, že celý závod je o improvizování a přizpůsobení se dané situaci. Nepoužili jsme správně dip a ani nijak jinak jsme se nesnažili o přilákání ryby, ale to vyplynulo z okolnosti nedostatku krmení.

Výsledek:

10. místo          

Průběh:

13.00 Start,  2x Játro  2x  Brusinka, vše vlastní, krmeno peleta

         (konop sem., granule řepka).
         Uloveno několik cejnů, kapr 70 cm,  do 20:00 vše játro.
 

Druhý den většinou nahozeno bez PVA a bez úspěchu. Večer jsme lehce vypustili.
Přes noc bez přehazování, pohodový spánek.
Neděle ráno po pozorování hladiny nahazování bez PVA na protější břeh, ze začátku 2 pruty, později vše játro. Uloveno 5x kapr!!!!!! Pozor, neděle i změna větru.